Dantų akmenys: kas tai ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Dantų akmenys: kas tai ir kaip nuo jų apsisaugoti?

2024-11-06
Ar pastebite balkšvas, gelsvas ar net tamsiai rudas dėmes ant dantų? Tai dantų akmenys, kurie gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip dantenų uždegimas ar periodonto ligos. Laimei, yra veiksmingų būdų, kaip išvengti jų susidarymo ir užtikrinti sveiką burnos ertmę.


Kaip susidaro dantų akmenys?

Dantų apnašos – tai natūralus procesas, kai maisto dalelės ir bakterijos kaupiasi ant dantų paviršiaus po kiekvieno valgymo. Šios apnašos pradeda kietėti per 24–72 valandas, o maždaug po 1–2 savaičių mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Kuo ilgiau apnašos lieka ant dantų, tuo didesnė tikimybė, kad jos sukietės ir taps sunkiai pašalinamos. Pagrindinė dantų akmenų atsiradimo priežastis yra netinkama burnos higiena. Ypač tuomet, kai dantys valomi nereguliariai. Vis dėlto akmenys gali atsirasti ir tiems, kurie valosi dantis du kartus per dieną. Ypač jei šis procesas atliekamas paskubomis, sutelkiant dėmesį tik į lengvai pasiekiamus dantų paviršius. Todėl itin svarbu ne tik kruopščiai prižiūrėti dantis namuose, bet ir naudoti tinkamas priemones, siekiant užkirsti kelią dantų akmenų susidarymui.

Kaip namuose prižiūrėti dantis ir apsisaugoti nuo dantų akmenų?

Reguliari burnos higiena yra pagrindas, tačiau kartais net ir paprasti įpročiai gali pasirodyti nepakankami, ypač kalbant apie dantų akmenų prevenciją. Svarbu ne tik valyti dantis, bet ir atidžiai pasirinkti priemones bei metodus, kurie padės užtikrinti geresnę burnos sveikatą.

  1. Valykite dantis bent du kartus per dieną. Nepamirškite, kad svarbu ne tik tai, kiek dažnai valote dantis, bet ir kaip tai darote. Skirkite bent 2 minutes dantų valymui, naudodami švelnius judesius, kad apsaugotumėte dantų emalį ir dantenas.
  2. Bent kartą per dieną valykite tarpdančius – tarpdančiuose taip pat kaupiasi apnašos ir susidaro dantų akmenys. Bent kartą per dieną (geriausia – vakare), valykite dantis su dantų siūlu ir (arba) tarpdančių šepetėliu.
  3. Naudokite pažangius dantų šepetėlius – pavyzdžiui, Tromatz Pro bioelektrinį dantų šepetėlį. Jo mikrosrovių technologija leidžia 6 kartus efektyviau pašalinti apnašas iš sunkiai pasiekiamų vietų ir apsaugoti dantenas nuo uždegimo. Taip pat, šio šepetėlio naudojimas ypač naudingas tiems, kurie nepasiekia norimų rezultatų su tradiciniais dantų valymo metodais.
  4. Stebėkite ką ir kaip valgote. Neteisingi kramtymo įpročiai, pavyzdžiui, kramtymas tik viena žandikaulio puse, gali prisidėti prie dantų akmenų atsiradimo. Be to, kietas maistas padeda natūraliai valyti dantis, tačiau jeigu jis kramtomas tik vienoje pusėje, ant kitos pusės gali susikaupti apnašos. Taip pat mityba, kurioje gausu cukraus ir saldiklių, lipnių maisto produktų, padidina apnašų kaupimosi tikimybę, todėl valgykite daugiau kietų maisto produktų, vaisių ir daržovių, kad sumažintumėte dantų akmenų susidarymo riziką.
  5. Apsilankykite pas specialistus. Net jei jaučiate, kad jūsų dantų priežiūra yra gera, profesionali burnos higiena pas burnos higienistus ar odontologus kas 6–12 mėnesių gali padėti užkirsti kelią dantų akmenų susidarymui ir užtikrinti ilgalaikę burnos sveikatą.

Kaip Tromatz Pro padeda užtikrinti burnos higieną?

Tromatz Pro dantų šepetėlis ne tik pašalina apnašas, bet ir saugo dantenas. Jo bioelektrinė mikro srovių technologija generuoja net 10 milijonų mikro bangų per sekundę, leidžiančių kruopščiai išvalyti ne tik dantų paviršių, bet ir giliausius tarpdančius. Šis šepetėlis:

  • Švelniai ir efektyviai valo be vibracijos ir triukšmo.
  • Pašalina net 6 kartus daugiau apnašų nei tradiciniai šepetėliai.
  • Sumažina dantenų uždegimą ir kraujavimą, užtikrindamas geresnę dantenų sveikatą vos per kelias savaites.

Naudojant pažangius sprendimus, kaip Tromatz Pro, galima ne tik išvengti dantų akmenų, bet ir ilgiau išlaikyti sveiką šypseną. Rūpinimasis savo burnos higiena yra ne tik kasdienė rutina, bet ir investicija į ilgalaikę sveikatą!

 

 

 

Back to blog